Marvel Evreninin En Güçlü Karakteri Listesi!

LütfenOturum aç veya kayıt olyayınları beğen
Haberler

Marvel sinematik Evrenin de en güçlü karekterlerini gelin birlikte tanıyalım.

1. One-Above-All

Marvel dünyasindaki en güçlü varlıktır. Beyonder ve The Living Tribunal’dan bile daha güçlüdür. Marvel’ın yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby’i benzetildiği düşünülmektedir. Jack Kirby’nin görüntüsüne girerek marvel dünyasın da ağırlığını oldukça koymuştur.

2. Beyonder

İnsandan çok  Beyonder Mutant’tır Her şeye karşı güçlü vir varlıktır. Marvel’de en güçlü olan The One Above All’ı tek başına işini bitirmiştir. Marvel karakterleri, (Eternity, Sonsuzluk ve Ölüm gibi) ulu varlıklar, (Galactus ve Stranger gibi) ve The Living Tribunal’ın Beyonder’den merhamet dilemişlerdir.

3. Living Tribunal

Marvel dünyasın da, Beyonder ve One above all’dan ardından gelen en güçlü varlıklardan biri olan Living Tribunal o kadar güçlüdür ki Thanos’a diz çöktürmüşlüğü var. Gücü sınırsızdır. Thanos’un giydiği ve bütün Marvel evreninin toplamı kadar güçlenmesine neden Thanos’un sonsuzluk eldiveni bile işe yaramamıştır.

4. Eternity

Bir Nevi zamanın bükücüdür. Yetenekleri boşluğu, alanı, zamanı istediği hale getirebilme özelliği. Gücü, Galactus’dan tan 2 kat fazladır.

5. Franklin Richards

Franklin Richards çok az olan omega seviyesin ki mutantlardan biridir. İstediği kişinin gerçekliğini manüple edebilmekabiliyetine sahiptir. Hatta Proteus’dan daha güçlüdür. Çocuk haliyle bu sonsuz güçlerini zaman zaman kontrol edemese de Celestial’in kadar kudretli bilinmektedir. En güçlü mutant olarak bilinir. En güçlü Marvel karakteri olma yolunda hedefine yürümektedir.

6. Phoenix Force

Marvel dünyasın da en çok korkulan varlıklardan biri de Phoenix Force’dir. Tek başına Galactus’u üstesinden gelmiştir ve mkraan kristalinden bile oldukça kuvvetlidir. Jean Grey’in ölümünün ardından onun marvel dünyasına dönmüş halidir.

7. Cyttorak

Cyttorak, Marvel dünyasında sihir ve büyü yönünden en güçlü karakterden biridir. O kadar güçlüdür ki Galactus kendisini esir eden Cyttorak’tan kurtulamaz. Juggernaut’un ve evrendeki elit büyücülerden Dr. Strange, Dormammu ve Zom’un da güçlerinin kaynağı Cyttorak’tan gelmektedir.

8. Mikaboshi

Mikaboshi, gök tanrıları olan Zeus ve Odin’den oldukça daha güçlüdür. Bir keresin de Zeus’u alt etmiştir. Yetenekleri arasınd ölümsüzlük, şekil değiştirme, süper güç, farklı türler de enerji yansıtmayetenekleri bulunur.

9. Magus

Magus’un güçleri Galactus ile neredeyse aynıdır. En önemli özelliği istediği şekile bürünmesidir. İstediği boyutta bir cisme, varlığa ya da gezegene, hatta iki yıldızın birleşmesi büyüklüğüne bile dönüşebilir. istediği silahın ya da her hangi başka mekanik veya dijital tarzda çalışan bir şekline dönüşebilir. Kendini gezegen büyüklüğünde bir top haline getirip uzayda istediği her şeyi ortadan kaldırabilir. Bunun gibi bir çok şey yapabilir. Oldukça güçlü bir telepati kabiliyetine sahiptir.

10. Galactus

Marvel dünyasının en güçlülerindendir kendileri. Gezegenleri otorite etmesiyle meşhurdur, çok bilgiçtir, sınırsız kozmik yeteneği vardır. Silver Surfer’a yeteneklerini verendir ve marvel evrenindeki bütün karakterlerden farklı bir yetenek seviyesindedir.

11. GrandMaster

Runner ve Champion’la aynı ırktan gelir Grandmaster onlar gibi boşluğa uzanan bir varlıktır. En geniş seviyede zeki, yaşlı ve oldukça yeteneklidir. Zihin manüple, silme, telepati, telekinezi gibi yetenekler bilindikler arasındadır. İnsandan kat ve kat ani refleksleri vardır ve 25 tonluk fiziksel bir ağırlığı tek başına kaldıracak kadar güçlüdür. Ayrıca yaralıları iyi etme yetkisi de vardır. Ölüleri bile diriltebilecek varlıktır. Ayrıca Grandmaster ölümsüzdür ve Death’in kendisi tarafından ölüler evreninden kovulduğu için hiç bir şey onu öldüremez.

12. Hercules

Yunan tanrısı ve kralı olan Zeus’un oğlu Herkül. Tanrısal bir Varlıktır. Hercules, Marvel dünyasındaki fiziksel olarak en güçlü olarak adlandırılan karakteridir. Hatta şöyle desek de olur yer yüzünde ki varlıkların en güçlüsüdür, Thor’dan, Hulk’dan ve Destroyer’dan bile yeteneklidir. Thor’u pataklamışlığı ve Hulk’u alt etmiştir. Kurşunların vız geldiği tırıs gittiği bu karakter, Nova patlamasından da hiç bir yara almadan çıkabilir. Sonsuz yaşam gücüne sahiptir ve açık uzayda istediği gibi durabilir. Şu an insan suretine sahip olsa da 3000 küsürlü yaşlardadır ve ölümsüzdür.

13. Odin

Asgard’ın kralı olarak bilinen en kudretli Asgardian olan Odin, oğlu Thor’dan bile oldukça kudretlidir. Odin, sihirli güç, boyut artışı, farklı büyüler ve ateş enerjili patlamalar yapabiliyor. Aynı zaman da Asgard’ın kralı olarak bütün Asgard’lıların güçlerini kendi vücudunda birleştirip bu enerjiyi kendi güçlerinde kullanabiliyor. Odin ölümsüzdür ve doğal sebeplerle öldürülemez.

14. Skaar

Skaar, paralel evrende Hulk’un oğludur.Tıpkı Babasının aynısıdır. Fakat daha yüksek kudrete sahiptir. Tek bir yumrukla Juggernaut’un vücudunu koruyan zırhı paramparça edip onu atmosferin dışına atmasıyla bilinir. Ki bu olayolanaksız olarak bilinmektedir. Babası da bunu denemiş ancak iyi sonuç elde edememiştir. Dış uzaydan düşen Power Cosmic’in büyük patlamadan bir çizik almadan çıkmayı başarmıştır. Kendi kendini iyileştirme yeteneği, Hulk ve Wolverine’den kat ve kat ileri seviyededir.

15. Vulcan

Vulcan, omega seviyesinde bir mutanttır. Black Bolt’la bütünleşip X-Men’e, Inhumans’a ve Starjammers’e karşı çatışmıştır. bi dönem de Shi’ar İmparatorloğu’nun lideri olmuş ancak tahttan zorla indirilmiştir.

 

Tepkiler

0
1
0
0
0
2
Bu gönderi için zaten tepki gösterdin.

Şuanda kimse beğenmedi ilk beğenen sen ol :)

Bir yorum “Marvel Evreninin En Güçlü Karakteri Listesi!

  1. Şu karakterlerden One-Above All dışındaki hepsini Avengers: Assemble çizgi dizisinde görmek çok güzeldi açıkcası 🙂 Marvel evreni o kadar bol içerikli ve o kadar genişki adamlar filmlere bile sığdıramıyorlar. Beni en çok şaşırtan Koleksiyoncunun güçleriydi ama. Onun dışında bu evrenlerin ve süper kahramanların çoğunluğunu en iyi çizgi diziler ve çizgi filmler işliyor o yüzden onlara daha çok ilgi duyuyorum. Marvel evreni dışında bir örnek vermek gerekirse mesela World of Warcraft oyunu müthiş detaylı ve yıllardır hikayesi devam eden bir oyun ama ilk filminde oyunun hikayesinin dışında farklı ve az işlenen çok şey vardı. Bu yüzden Film’e değilde oyunun direk origin hikayesine daha çok hayranım. Marvel konusunda da bu yüzden filmlerin yanı sıra Çizgi Roman, Çizgi dizi ve çizgi filmlerini seviyorum.

    Mesela bu aylarda Spiderman’ın bir çizgi filmi çıkacak. Spiderman abimizin yetişkin hali ve küçük bir spiderman’ı eğitirken görücez, oldukça ilginç değil mi ya 🙂

    Derleme için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın